नेपाली समयअनुसार कुन मिति र समयमा हुन्छ ‘रसिया विश्वकप २०१८’ ?

loading...

एजेन्सी । विश्व फुटबलको महाकुम्भ ‘ फिफा रसिया विश्वकप २०१८’ राजधानी मस्कोमा विशेष कार्यक्रमका बीच उद्घाटन हुने भएको छ ।रसियामा हुन लागेको उक्त विश्वकप फिफा विश्वकपको २१ औं संस्करण हो ।

रसिया विश्वकप २०१८ मा ३२ राष्ट्रले प्रतिस्पर्धा गर्नेछन् । ३२ राष्ट्रलाई ‘ए’ देखि ‘ एच’ सम्मको आठ समूहमा विभाजन गरिएको छ ।
२०१८ जुन १४ का दिन लुजनिकी रंगशालामा आयोजक रसिया एसियाली राष्ट्र साउदी अरेबियाबीच उद्घाटन खेल हुनेछ । दुवै समूह ए मा रहेका छन् ।
पहिलो दिन उद्घाटन खेलमात्र हुनेछ ।
नेपाली समय अनुसार भने रसिया र साउदी अरेबियाबीचको खेल जेठ ३१ गते रातिको ८ः४५ बजे हुनेछ ।  समूह चरणको अन्य खेल असार १ गतेबाट हुनेछ ।

त्यस्तै विश्वकपको अन्तिम १६ अर्थात् नकआउट चरणका खेलहरु असार १६ देखि असार १९ सम्म हुनेछ । क्वाटरफाइनल खेल असार २२ र २३ गते सञ्चालन हुँदा सेमिफाइनल खेल असार २६ र २७ मा र तेस्रो स्थानको लागि असार ३० मा खेल हुुनेछ । अन्तिम तथा फाइनले खेल भने नेपाली मिति अनुसार असार ३१ गते हुनेछ ।

रसिया विश्वकपमा विश्वकपमा युरोपबाट १४ राष्ट्र, एसिया र अफ्रिकाबाट समान ५–५ देश छनोट भएका छन् । त्यस्तै दक्षिण अमेरिकाबाट ५ राष्ट्र र उत्तर अमेरिकाबाट ३ राष्ट्र विश्वकपमा प्रतिस्पर्धा गर्नेछन् ।

हेर्नुहोस्र रसिया विश्वकप २०१८को मिति र समय 

समूह ए – रुस, उरुग्वे, इजिप्ट, साउदी अरेबिया

जेठ ३१ बिहीबार
रुसविरुद्ध साउदी अरेबिया– राति ८ः४५ बजे (लुजनिकी रंगशाला, उद्घाटन खेल)
असार १ शुक्रबार
इजिप्ट विरुद्ध उरुग्वे – बेलुका ५ः४५ बजे (एकाटरिनबर्ग, सेन्ट्रल रंगशाला)
असार ५ मंगलबार
रुस विरुद्ध इजिप्ट – राति ११ः४५ बजे (क्रेस्टोभस्की रंगशाला)
असार ६ बुधबार
उरुग्वे विरुद्ध साउदी अरेबिया – राति ८ः४५ बजे (रोस्तोभ एरिना)
असार ११ सोमबार
साउदी अरेबिया विरुद्ध इजिप्ट – बेलुका ७ :४५ बजे (भोल्गोग्राड एरिना)
असार ११ सोमबार
उरुग्वे विरुद्ध रुस – बेलुका ७ :४५ बजे (कसमस एरिना)

समूह बी – पोर्चुगल, स्पेन, इरान, मोरक्को

असार १ शुक्रबार
मोरक्को विरुद्ध इरान – राति ८ः४५ बजे (क्रेस्टोभस्की रंगशाला)

पोर्चुगल विरुद्ध स्पेन – राति ११ ः४५ बजे (फिस्ट ओलम्पिक रंगशाला)
असार ६ बुधबार
पोर्चुगल विरुद्ध मोरक्को – बेलुका ५ः४५ बजे (लजनिकी रंगशाला)

इरान विरुद्ध स्पेन – राति ११ः ४५ बजे (कजान एरिना )
असार ११ सोमबार
इरान विरुद्ध पोर्चुगल – राति ११ः४५ बजे (मोर्डो्भिया एरिना)
असार ११ सोमबार
स्पेन विरुद्ध मोरक्को – राति ११ः४५ बजे (कैलिनिन्ग्राड रंगशाला )

समूह सी – फ्रान्स, पेरु, डेनमार्क, अष्ट्रेलिया

असार २ शनिबार

फ्रान्स विरुद्ध अष्ट्रेलिया – बेलुका ३ः४५ बजे (कजान एरिना)

पेरुविरुद्ध डेनमार्क – राति ९ः४५ बजे (मोडोभिया एरिना)
असार ७ बिहिबार
फ्रान्स विरुद्ध पेरु – राति ८ः ४५ बजे (एकाटरिनबर्ग, सेन्ट्रल रंगशाला)

डेनमार्क विरुद्ध अष्ट्रेलिया – बेलुका ५ः४५ बजे (कसमस एरिना )
असार १२ मंगलबार
डेनमार्क विरुद्ध फ्रान्स – बेलुका ७ः४५ बजे (लजनिकी रंगशाला)

अष्ट्रेलिया विरुद्ध पेरु – बेलुका ७ः४५ बजे (फिस्ट ओलम्पिक रंगशाला)

समूह डी – अर्जेन्टिना, क्रोएसिया, आइसल्याण्ड, नाइजेरिया

असार २ शनिबार
अर्जेन्टिना विरुद्ध आइसल्याण्ड – बेलुका ६ः४५ बजे (स्पार्टक रंगशाला)

क्रोएसिया विरुद्ध नाइजेरिया – अपरान्ह १२ः४५ बजे (कैलिनिनग्राड रंगशाला )
असार ७ बिहिबार
अर्जेन्टिना विरुद्ध क्रोएसिया – राति ११ः४५ बजे (नोवगोरोड रंगशाला)
असार ८ शुक्रबार
नाइजेरिया विरुद्ध आइसल्याण्ड – राति ८ः४५ बजे (भोल्गोग्राड एरिना)
असार १२ मंगलबार
नाइजेरिया विरुद्ध अर्जेन्टिना – राति ११ः४५ बजे (क्रेस्टोभस्की रंगशाला)

आइसल्याण्ड बिरुद्ध क्रोएसिया – राति ११ः४५ बजे (रोस्तोभ एरिना)

समूह ई – ब्राजिल , स्विजरल्याण्ड, कोष्टारिका, सर्बिया

असार ३ आइतबार
कोष्टारिका विरुद्ध सर्बिया – बेलुका ५ः४५ बजे (कसमस एरिना)

ब्राजिल विरुद्ध स्विजरल्याण्ड – राति ११ः४५ बजे (रोस्तोभ एरिना)
असार ८ शुक्रवार
ब्राजिल विरुद्ध कोष्टारिका – बेलुका ५ः४५ बजे (क्रेस्टोभस्की रंगशाला)
सर्बिया विरुद्ध स्विजरल्याण्ड – राति ११ः४५ बजे (कैलिनिनग्राड रंगशाला )
असार १३ बुधबार
सर्बिया विरुद्ध ब्राजिल – राति ११: ४५ बजे (स्पार्टक रंगशाला)
स्विजरल्याण्ड विरुद्ध कोष्टारिका – राति ११ः४५ बजे (नोवगोरोड रंगशाला)

समूह एफ – जर्मनी , मेक्सिको, स्विडेन, साउथ कोरिया

असार ३ आइतबार
जर्मनी विरुद्ध मेक्सिको – राति ८ः४५ बजे (लुजनिकी रंगशाला)
असार ४ सोमबार
स्विडेन विरुद्ध साउथ कोरिया – बेलुका ५ः४५ बजे (नोवगोरोड रंगशाला)
असार ९ शनिबार
जर्मनी विरुद्ध स्विडेन – राति ११ः४५ बजे (फिष्ट ओलम्पिक रंगशाला)
साउथ कोरिया विरुद्ध – राति ८ः४५ बजे मेक्सिको (रोस्तोभ एरिना)
असार १३ बुधबार
साउथ कोरिया विरुद्ध जर्मनी – बेलुका ७ :४५ बजे (कजान एरिना)
मेक्सिको विरुद्ध स्विडेन – बेलुका ७ : ४५ बजे (एकाटरिनबर्ग, सेन्ट्रल रंगशाला)

समूह जी – बेल्जीयम, इंग्ल्यान्ड, ट्युनिसिया, पानामा

असार ४ सोमबार
बेल्जियम विरुद्ध पानामा – राति ८ः४५ बजे (फिष्ट ओलम्पिक रंगशाला)
ट्युनिसिया विरुद्ध इंग्ल्यान्ड – राति ११ः४५ बजे (भोल्गोग्राड एरिना)
असार ९ शनिबार
बेल्जियम विरुद्ध ट्युनिसिया – बेलुका ५ः ४५ बजे (स्पार्टक रंगशाला)
असार १० आइतबार
इंग्ल्यान्ड विरुद्ध पानामा – बेलुका ५ः४५ बजे (नोवगोरोड रंगशाला)
असार १४ बिहिबार
इंग्ल्यान्ड विरुद्ध बेल्जियम – राति ११ः४५ बजे (कैलिनिनग्राड रंगशाला)
पानामा विरुद्ध ट्युनिसिया – राति ११ :४५ बजे (मोर्डो्भिया एरिना)

समूह एच – पोल्याण्ड, सेनेगल, कोलम्बिया, जापान

असार ५ मंगलबार
कोलम्बिया विरुद्ध जापान – बेलुका ५ः४५ बजे (मोर्डोभिया एरिना)
पोल्याण्ड विरुद्ध सेनेगल – राति ८ः४५ बजे (स्पार्टक रंगशाला)
असार १० आइतबार
जापान विरुद्ध सेनेगल – राति ८ : ४५ बजे (एकाटरिनबर्ग, सेन्ट्रल रंगशाला)
असार १४ बिहिबार
जापान विरुद्ध पोल्याण्ड – बेलुका ७ :४५ बजे (भोल्गोग्राड एरिना)
सेनेगल विरुद्ध कोलम्बिया – बेलुका ७ : ४५ बजे (कसमस एरिना)

तपाईंको प्रतिकृया
Loading...